Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 12 stu 2018 23:54.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 423 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 srp 2013 13:46 
Aktivan

Nemam pojma. Ne idem za tim pa samo provjeravam. :grin:

Pitanja kod Amižić: Obalna staža, razlika između građ. i pom. hipoteke, pom. hipoteka i pom. privilegije, brisovna klauzula, sudar, udar, odgovornosti...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2013 20:58 
Forumaš

prof. Amižić je ispitivala.prolaznost 100%. ako si učio po skripti od 30 str. dobit ćeš 3 ili 2, a za višu ocjenu triba zakon,knjiga ... Skripta od 30 str je više nego dovoljna za proć.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2013 12:43 
Forumaš

mislim na prof Amižić, za ostale treba bar skripta od 133 i malo zakona.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2013 00:10 
Aktivan

hanalana je napisao/la:
ej ljudi, znate li može li se ispit prijavljen za šesti odgovdit za idući datum u ovom ispitnom roku??

mozes doci kad ti odgovara bez obzira na prijavu, nece ti profesorica nista reci.. ja sam isto tako i sve bilo ok.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2013 11:19 
Početnik

pitanja od danas, 1.grupa - 2osobe - 13.09., prof. Amižić
1. Plovput,podrtine i konvencija i da li PZ implementira njene odredbe, izmjena za prijevoz putnika, Protokol iz 2002., kupači smrt ili tj ozljeda od 150m, razlika čl posade i pomorac i što im je zajedničko koje kvalifikacije imaju, pomorska knjižica
2. Hr registar brodova, Što reguliraju SM pravila, isps pravilnik,brodar-prijevoznik odg za smrt ili tj ozljedu, slučajevi objektivne odgovornosti, da li je odg za smrt člana ograničena, razlika hipoteke i pomorskih privilegija, što kad prođe rok od 1g kod privilegija, što ima prednost privilegij ili pr zajamčena retencijama, tko ima pr retencije

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2013 17:30 
Aktivan

Dopušta li profesorica da se recimo ispit za sutra odgodi za dekanski ali na sutrašnju prijavu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2013 09:29 
Početnik

jučer je jedna kolegica ušla dok sam ja odgovarala i pitala može li na tu prijavnicu, da neće izlazit..ova joj je rekla da ne, da prijavi za dekanski.... ja imam sl problem..jučer nisam prošla, i sad ne mogu prijavit za dekanski

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2013 15:57 
-Moderator-

27.09. je prolaznost bila loša, prošlo je nekoliko ljudi od 20-ak.

Ispitivala je prof. Amižić, skužila je da ljudi (većinom) uče po skripti pa je pitala po slajdovima i konvencijama.

Mene je pitala 10 pitanja, izvuka sam 2-icu, na svoj šarm i dovitljivost i nešto znanja. :lol:

Pitanja kojih se sjećam :

himalajska klauzula, york-antwerpenska pravila, balastne vode, obalna straža, MERSAR, IMOSAR, lučke kapetanije, HRB, Pariški memorandum, SMS, ISM, ISPS, sudar/udar - odgovornosti, nautička pogreška, izmjene PZ-a iz 2013.

Kao što vidite, dosta netipična pitanja, takva je bila i prolaznost.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2013 08:03 
Početnik

obratite pozornost na to da je protokol Atenske konvencije iz 2002. usvojen u PZ-u izmjenama iz 2013.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2013 09:31 
-Moderator-

beki je napisao/la:
Jel može netko napisati koje su najbitnije izmjene PZ iz 2013.g.?
Sto ako ne stignem do referade prije ispita,onda ne moram ni izlaziti?! Nisam bio u mogućnosti doć 27.,a na studomatu nisam mogao prijaviti.Jedna cura je rekla da se može na tu prijavu,a u petak nisam dobio referadu.

Izmjene PZ-a iz 2013.

1. Podrtina (Konvencija iz Nairobija)
2. Usvojen protokol Atenske konvencije iz 2002.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2013 16:47 
Aktivan

Jel dopušta profesor odgovarati prije roka?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2013 13:13 
Početnik

koliko ja znam, zabranjeno im je ispitivat na konz vise. nisam sto posto sigurna, al tako kaze nevenka iz referade.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2013 12:04 
Aktivan

Kolege zna li se tko sad ispituje ? Profesor ili prof. Primorac?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2013 14:49 
Početnik

Prof. Primorac nikad nije ispitivala pomorsko nego pr osiguranja, sumnjam da ce ona sad u 12.mj jer su se do sada rotirali prof Amizic i prof Bolanca i inace je samo 1 prof ispitiva pa mozemo pretpostaviti da ce ispitivati prof Bolanca

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2013 11:42 
Početnik

Ilac15 je napisao/la:
Koja su pitanja bila danas?
Bio pismeni ili ne?
TNX

- pismeni
- 10 pitanja
- 2 grupe
- neka pitanje od grupe B: privilegiji-redoslijed, odg za oštećenje stvari (lukobrana...), ism pravilnik, koje su tražbine podvrgnute ograničenju..., čl 388., brodarski ugovor na vrijeme, teretnica-pojam,vrste..., odg za izuzete slučajeve, međ izvori prava kod pom prijevoza putnika i prtljage, posebna naknada...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2013 17:50 
Aktivan

Nema usmenog..danas u podne su bili rezultati i odmah upis ocjene. Pitanja nešto drugačija nego kod prof. Amidžić tj.konkretnija. Mislim da se triba bazirati na slajdovima. Inače profesorica je ok i priznavala je čak i polovične odgovore.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 pro 2013 11:03 
Aktivan

mislin da će cilu ovu godinu bit pismeni iz pomorskog jer je doc. Primorac sama ovu godinu. na prvu ruku ispit se čini težak, ali priznaje stvarno sve i svašta tako da za past triba stvarno ništa ne znat.slajdovi su jako bitni...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 pro 2013 13:30 
Početnik

beatle je napisao/la:
jel moze netko reć gdje se nalaze slajdovi ??

na stranici fakulteta- dokumenti- nastavni materijali

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 sij 2014 10:31 
Početnik

bok ekipa! može mi netko reć gdje da nabavim Konvencije? kolko tog ima? hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 sij 2014 22:32 
Forumaš

Jel mi moze netko samo napisati po čemu spremamo ovo, skripta od 130str dovoljna ili triba jos nesto?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2014 18:25 
Početnik

Je li dovoljno učiti po skripti od 30 str ili onoj 133? Jel treba i pregled predavanja? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2014 16:42 
Početnik

rekli su mi da treba učit skriptu od 133str-e i slajdove......zanima me koliko je točna ta informacija i da li je moguće sa samo naučenih 133str-e proć s obzirom da sam u stisci s vremenom? :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2014 18:48 
Aktivan

neki dojmovi s pismenog? :) iz cega je najbolje uciti,kriteriji ocjenjivanja?
ajde ljudi,malo kolegijalnosti :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 sij 2014 11:03 
Početnik

Sto nije danas ispit? Jel iduci rok 7.2. Ili 6.2.? Meni na studomatu pise 7.2.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 sij 2014 11:25 
Forumaš

danas je, koliko ja znam.. ako je netko voljan napisati pitanja malo :).. je, sljedeci rok je 7.2.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2014 12:40 
Početnik

Jučer je bia usmeni jer je bilo samo 5, 6 prijavljenih... Nisam izašla pa ne znan pitanja...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2014 12:57 
Aktivan

ako netko ima ovaj dokument "Predavanja iz kolegija Pomorsko i općeprometno pravo u akademskoj godini 2012./2013. po tematskim cjelinama" molio bi da mi pošalje na pp ili nek zalijepi ovdje, nestao je sa stranice faksa. thx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2014 23:02 
Aktivan

imas pod nastavni materijali..pod predavanja pomorsko i opceprometno,kliknes na to i tamo su slideovi pod rasporedom predavanja...ako na to mislis :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2014 17:08 
Forumaš

pitanja i dojmovi sa ispita:
u petak je bilo nas cetvero, od 8 prijavljenih, usla prva odg, prosla, dobija 3,..
prof primorac je jako jako korektna i ugodna na ispitu, ima srpljenja prelazi preko gresaka, pomaze saslusa do kraja,
pita dosla pitanja...
pitanja su sljedeca: brodar i sve o brodaru, upisni list i tko ga vodi, luka i red u lukama, kako je bio uredjen prije po konvenciji i statutu kako ga je pomorski zakon uredio, zatim luke otvorene za javnim promet i luke za posebne namjene, roterdamska pravija, haska i hamburska, charter partija, spasavanje i konvencije, i atenska konvencija naziv i godina kad je donesena i protokol iz 2002...

ucila sam po knjizi,... i par stvari izvadila sa neta, pratila sam i skriptu bila ali nevolim uciti po skriptama...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2014 17:09 
Forumaš

ako imate jos kakvo pitanje pitajte..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 vel 2014 17:12 
Aktivan

tvoj dojam jel se moze proc po skripti? i jel to ona od 133 strane? :) kolko dugo si ucila?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2014 03:31 
Početnik

ovi slajdovi (pregled predavanja) o kojima pričate su od prošle godine od Bolanče, a trenutno samo Primorac ispituje/sastavlja pismeni?

ako smo u škripcu s vremenom jel se može dobit 2 po skripti od 133 str, jer bome ima tih slajdova (226 str), a Bolanča (čiji su slajdovi) ne ispituje…?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2014 19:10 
Aktivan

dorotea je napisao/la:
pitanja i dojmovi sa ispita:
u petak je bilo nas cetvero, od 8 prijavljenih, usla prva odg, prosla, dobija 3,..
prof primorac je jako jako korektna i ugodna na ispitu, ima srpljenja prelazi preko gresaka, pomaze saslusa do kraja,
pita dosla pitanja...
pitanja su sljedeca: brodar i sve o brodaru, upisni list i tko ga vodi, luka i red u lukama, kako je bio uredjen prije po konvenciji i statutu kako ga je pomorski zakon uredio, zatim luke otvorene za javnim promet i luke za posebne namjene, roterdamska pravija, haska i hamburska, charter partija, spasavanje i konvencije, i atenska konvencija naziv i godina kad je donesena i protokol iz 2002...

ucila sam po knjizi,... i par stvari izvadila sa neta, pratila sam i skriptu bila ali nevolim uciti po skriptama...

koje stvari? :D

posjedujem ivo grabovac plovidbeno pravo rh,.. zar tu nema sve ako sto fali mozes precizirat

i koliko ti je otprilike uzela vrimena ta knjiga

@tink26 tnx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 vel 2014 11:53 
Forumaš

evo ovako, kad sam geldala pitanja po forumu pojavilo se par novih stvari koje su prof ubacili kao ispitno pitanje a koje nema u knjizi jer su naknadno ta pitanja postlaa aktualna i vazna...
za pocetak trebate iz zakona izvaditi definiciju brodice, jer se mijenjala , a definicija broda je ostala ista, zatim privilegirane trazbine koje zakon taksativno nabraja i ima ih 5 isto iz zakona, balastne vode koje su zadnje godine aktualno pitanje i o kojima je upravo prof primorac napisala rad kojega imate na str faksa... pa samo par recenica o tome znajte, repatrijacija odnosno provratno putovanje,
himalajsku klauzulu koju sam isto vidjela da se pojavila kao pitanje...
na posljetku sto e tice upisnika brodava, ima ih 12 , a to su sljedeci: upisnici za trgovacke brodove, ratne, javni, za jahte, za plutajuce objekte i za nepomicne obalne objekte i za sve te nabrojene u gradnji..

ugl mislim da je to to, ja sma ucila iz knjige jer prezirem skripte...
mislim da se moze poloziti iz skripte od 133 str. jer je profa jako korektna i bitno joj je da znate institut okvirno, ovo sve vazi za usmeni a za pismeni je malo dr prica jer kad vam postavi pitanje npr hipoteka na brodu osim definicije hipoteke morat ce te jos napisati redosljed kako se namiruju hipotekarni vjerovnici, zatim mogucnost da vjerovnik iskoristava br kako bi napirio svoja dospjela a nepodmirena potrazivanja i na kraju kako prestaje hipoteka, tako da bez svega toga pitanje nece biti potpuno, a skoro svako pitanje je tako slozenije...tako je bilo u 12 mj na ispitu pismenom a sad je bio usmeni jer je bilo malo ljudi...

koliko sam izgubila spremajuci ovaj ispit, paa ajmo reci dosta s obzirom da kad spremam ispit spremim ga kako treba, da idem sa sigurnoscu i bez straha na ispit...
neki to sve spreme za 10 dana kako bi rekli ali ja nisam ta..i mislim da se ne moze ispit spremiti kvalitetno u 10 dana, prije i rekla da se nekima jednostavno posreci...

eto to je to..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2014 09:53 
Početnik

Ako netko ima, bio bih zahvalan da okaci tu ona predavanja sa stranice faksa, slajdove.. jer vise nema toga pod dokumentima.. pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2014 16:34 
Forumaš

danas pismeni, profesorica ispravi u roku sat-dva onima koji joj to naglase.. neka od pitanja, izvanugovorno odgovornost za smrt i ozljedu kupača, koncesija(koji zakon i značajke), općenito ograničenje odgovornosti, stojnice(računanje vremena), vrijeme prigovora prema hamburskoj i haskoj konvenciji, medjunarodni multimodalni prijevoz.. eto, sad se ne mogu sititi ostalih.. 8 pitanja, 4 za prolaz.. boduje se i po pola boda.. jako ugodna profa..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2014 16:42 
Početnik

znaci kao i na osiguranjima? moze li mozda netko, s obzirom na obimnost slajdova a nazalost blizinu roka, izdvojit neki posebno bitan dio iz njih, a u odnosu na skriptu 133, nesto sto u njoj nije ni dotaknuto? inace, u petak bi trebao biti pismeni, bar je tako receno danas na osiguranjima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2014 17:52 
Forumaš

Pulaštro je napisao/la:
znaci kao i na osiguranjima? moze li mozda netko, s obzirom na obimnost slajdova a nazalost blizinu roka, izdvojit neki posebno bitan dio iz njih, a u odnosu na skriptu 133, nesto sto u njoj nije ni dotaknuto? inace, u petak bi trebao biti pismeni, bar je tako receno danas na osiguranjima.

haha, treba lijepo sjesti i nauciti, a evo ova pitanja koja se vrte na zadnjih par rokova neka vam budu vodic..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2014 19:02 
Početnik

to je vrlo dobar savjet, međutim vec je iz pitanja jasno da je zakasnio :D Hvala u svakom slučaju, ubit ću skriptu i tek ošamarit slajdove pa mozda ubodem dvicu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2014 23:23 
Početnik

pismeni, 2 grupe, grupa B: nairobi konvencija, čista teretnica, jamčevno pismo, rotterdamska pravila - prednosti, pretpostavke za nastanak zajedničke havarije, ugovorna hipoteka na brodu, čl 187 upis, međ izvori prava o prijevozu putnika i prtljage...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 423 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: