Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 16 lis 2019 05:48.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 ožu 2015 17:33 
Aktivan

Matea7 je napisao/la:
Molim Vas neka mi netko objasni na koji način mi biramo latinske sentence za odgovaranje i odakle, ima li literatura za to, ili trebamo tražiti po internetu,

otiđeš u biblioteku na faksu i tražiš da ti da knjigu latinskih poslovica. sjedneš, prepišeš ih koliko ti treba (sa prijevodom). I dobro dobro provjeri da si sve točno prepisala (svako slovo) jer zna zezat oko toga

Citat:
i možemo li ih uvijek odgovarati odvojeno ili nam samo prof to može ponuditi?

najveći broj slučajeva - kad prođeš, on ti da npr. 100 latinskih za naučit i dođeš kad ih naučiš.
kažem najveći broj jer on sam pita 'koliko ih znate?, jeste li sigurni da nećete falit?, i ako faliješ iti jednu, padaš cili ispit' - pa zato studenti kažu da će drugi put odgovarat. zašto riskirat?
- uvik je ponuđena opcija da možeš odvojeno, zapravo ne znam slučaj kad je osoba odmah odgovarala latinske (možda ako joj je samo ostalo nasljedno pravo i latinske)

Citat:
Koliko ih trebamo naučiti ako ih odgovaramo u isto vrijeme kao i gradivo? :please:

mislim da je bilo pravilo 20 latinskih sa prijevodom, ali možda se i promijenilo

najbolje ti je ne kockat se, nego doć kad ih budeš 100% znala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2015 18:03 
Početnik

Koji su uvjeti za naprednu grupu? I koje su beneficije? Ako itko zna nešto detaljnije, pliz...
Unaprijed hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ožu 2015 09:10 
Početnik

Kad počinje predavanje?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2015 09:44 
Početnik

kad su konzultacije kod Kačera? je li on šta mijenja pa je po novom ili je po starom srijedom od 12,15 - 13,00? hvala i sretno svima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 tra 2015 13:12 
Početnik

Jesu li obvezna predavanja za redovne studente? Dali neslusanje predmeta utjece na potpis?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2015 10:32 
Početnik

boook ekipa :)
da li netko planira tijekom 5og mjeseca odgovarati u terminu konzultacija? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 tra 2015 23:34 
Početnik

I mene zanima kad su konzultacije?

pliiz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 tra 2015 14:28 
Aktivan

Ntguilty19 je napisao/la:
Koji su uvjeti za naprednu grupu? I koje su beneficije? Ako itko zna nešto detaljnije, pliz...
Unaprijed hvala!

također bih molila odgovorr :wtf :wtf :wtf :wtf :wtf :wtf :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 tra 2015 00:29 
Aktivan

Uvjeti za naprednu su prvenstveno ukupni prosjek i ocjena iz Rima. A par ljudi upadne i po drugim kriterijima (volontiranje na sudu/kod odvjetnika, sportski rezultati i sl.).

Prednosti - prije svega, potencijalno (u stvarnosti i realno) lakše rješavanje ispita. Svjedočio sam ispitivanju napredne grupe i, dok je većina iz grupe sasvim solidno ili odlično odgovarala (što je skroz razumljivo s obzirom da ipak ne možeš nenaučiti gradivo s vremenom), nekolicina ljudi se zaista mučila na ipak jednostavnim stvarima. Kako se jedna cura mučila na naočalama i aparatiću za zube, to nisu istine. Sjećam se da sam sebi rekao - i da sam neki standardni, "obični" profesor, ne nužno Kačer sa svojim pitanjima i cakama, ovi bi mi pali kao kruške. Na kraju su svi prošli. I ne sam kriterij, i pitanja su bila normalna (za njega). No možda je bila i nervoza kod njih ili nešto drugo, ako na naprednoj kad te pita ne znaš, pa tako par puta, već tada letiš iz grupe pa sumnjam da su došli ne znam kako loše pripremljeni na ispit. Ali da nisu baš dobro znali na ispitu, nisu.

Nedostatak - jako puno rada. Mislim nekoliko puta tjedno, ne vjerujem da je svaki dan (ili je?), dolaženje obavezno. I nema kampanjskog učenja, za svaki sat se mora učiti, propituje na naprednoj. Tako da gotovo (ili potpuno) možeš zaboraviti bilo koji drugi imalo veći ispit pored G1 u drugom semestru, dok ga ne riješiš početkom 6. S druge strane, nije da i inače bez napredne imaš ne znam koliko vremena za druge ispite ako spremaš G1 od početka 3. za 6. mjesec, ali ipak možda bi se tu dalo još nešto ubosti, neki kolokvij iz Financija ili tako nešto. Kad si na naprednoj sve ostalo zaboravi.
Što se samog znanja tiče, on će dodatno raditi na naprednoj s vama, ali i oni koji nisu na naprednoj mogu doći i dolaze slušati (ne sudjelovati!), često u duplo većem broju od "naprednih", pa se i bez sudjelovanja u grupi mogu čuti i naučiti korisne stvari.

Da skratim, ako si u mogućnosti (i ako ti dozvoli) obavezno se uključi. Čisto zato što onda, po dosadašnjem iskustvu, nema briga oko polaganja, položit ćeš ga iz prve, mooožda iz druge. A to je ipak debelo najvažnije od svega, pogotovo jer kod ostalih stvari (tipa količina učenja) ionako nema nekih ogromnih razlika između "naprednih" i onih koji to nisu.

Eto, neka me slobodno netko ispravi i/li nadopuni tko ima bolje informacije i dojam, ja nisam bio na grupi pa ne znam sve.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2015 12:45 
Početnik

pozdrav dragim kolegama. nacuo sam neke spekulacije da ce prof perkušić biti prisutan na roku u 6.mj i da ce ispitivati. ne znam je li provjerena informacija. vidim da se to iscekuje kao ozebli sunce, pa me zanima zasto je to toliko velika stvar? u cemu je posebnost perkusica u odnosu na kacera? malo vise detalja bih vas molio. da napomenem, kacera sam slusao na ispitima i konzultacijama prakticki cijelu ovu godinu pa znam i cuo sam kako ispituje. sada me zanima taj perkusic? bez napada molim, nista na forumu ne mogu naci o njemu a prebjeg sam sa drugog pravnog fakulteta

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 svi 2015 10:40 
Aktivan

Prodajem:
1.potpuno novu original knjigu iz građanskog prava( Klarić, Vedriš) 2014. godina izdanje
te uvezane zakone:
2. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima
3. Zakon o zemljišnim knjigama
4. Zakon o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora
5. Zakon o najmu stanova
6. Zakon o obveznim odnosima
7. Zakon o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine
8. Zakon o nasljeđivanju
9. Zakon o izvlaštenju i određivanju naknade
10. Zakon o radu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2015 15:42 
Početnik

chago1991 je napisao/la:
pozdrav dragim kolegama. nacuo sam neke spekulacije da ce prof perkušić biti prisutan na roku u 6.mj i da ce ispitivati. ne znam je li provjerena informacija. vidim da se to iscekuje kao ozebli sunce, pa me zanima zasto je to toliko velika stvar? u cemu je posebnost perkusica u odnosu na kacera? malo vise detalja bih vas molio. da napomenem, kacera sam slusao na ispitima i konzultacijama prakticki cijelu ovu godinu pa znam i cuo sam kako ispituje. sada me zanima taj perkusic? bez napada molim, nista na forumu ne mogu naci o njemu a prebjeg sam sa drugog pravnog fakulteta

ovo i mene zanima, pa ako ima netko info za podijeliti....
hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2015 12:33 
Aktivan

kolege kako je prošao ispitni rok 15.06..... jel Kačer sam ispitivao.Dali se mogu slušati njegova ispitivanja ,po koliko njih može ući.....ako netko zna bilo bi dobro da odgovori,puno to znači nama putnicima,velika hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2015 18:53 
Početnik

Ispitivali su Perkušić i Kačer.Perkušić 15.6. koliko je stigao a onda je Kačer nastavio samo putnike a ostale je vratio za utorak i srijedu.Ispiti se mogu slušati i u pravilu ispituje po četvero ljudi.Prolaznost u Perkušića je bila dobra dok kod Kačera standardno.Perkušić sljedeći put ispituje na roku 3.7.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2015 16:26 
Početnik

Bok ljudi!
na roku 23.6., prof. Kačer, 1. grupa, 1. i jedino pitanje: da li je Ustavno ukinut neki članak u ZV i koji? Objasni o čemu je riječ? - bilo nas je kao i inače četvero i sve nas je na tom pitanju srušio...

Zanima me kako doći kod prof. Perkušića, gdje je njegov kabinet i bilo koja informacija vezana uz polaganje ispita kod prof.Perkušića je dobro došla. Ako je netko kod njega u zadnje vrijeme odgovarao pa da podijeli svoja iskustva sa nama ostalima... Hvala i sretno svima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2015 14:18 
Početnik

Pozdrav! Molim vas jel može neko preporučiti neku skriptu koja bi mogla biti od pomoći za naučiti? Hvala, pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ruj 2015 11:05 
Početnik

Samo da provjerim jesam li dobro razumio. Za prof. Kacera ucim ona njegova pitanja, knjiigu i definicije iz zakona? Unaprijed hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2015 13:06 
Početnik

Privitak:
GP I - Novele, zakoni, opći dio, stvarno i nasljedno + cake - SVE na 1 mjestu.odt

Sretno svima!!!

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2015 13:13 
Početnik

Kolege, evo neka pitanja prof.Kačera od zadnjeg roka:
1. pitao je da li je bilo kakvih promjena u vezi zakona koji su nam potrebni za ispit i ako da što?
- odgovor je da je izašao pročišćeni tekst ZV-a!!! Dakle tu prof. ne misli na novele...
2. pit. prvenstveni red za hipoteku koja još nije osnovana?
- pls da li netko zna odgovor???
Unaprijed hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2015 17:53 
Početnik

bok ekipa,
jel imao netko slično iskustvo; na prvom pitanju me prof. prekinuo i "ponudio" mi da li hoću za slijedeći put van roka pripremiti odgovor na to pitanje, ali sve o tome. ja sam prihvatila...nije spomenuo latinski...
što mogu očekivati?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2015 09:32 
Početnik

Da li bi mi netko mogao napisati primjere za fikcije ispunjenja i izjalovljenja uvjeta!?Unaprijed hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2015 14:23 
Aktivan

BlueBlack je napisao/la:
bok ekipa,
jel imao netko slično iskustvo; na prvom pitanju me prof. prekinuo i "ponudio" mi da li hoću za slijedeći put van roka pripremiti odgovor na to pitanje, ali sve o tome. ja sam prihvatila...nije spomenuo latinski...
što mogu očekivati?

Dođeš na konzultacije i to će ti biti prvo pitanje i onda te nastavlja ispitivati ostatak gradiva. Obično neki nauče odmah 30-tak latinskih izreka za svaki slučaj ako prođu ili će te vratiti još jednom latinske.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2015 12:34 
Početnik

TV je napisao/la:
BlueBlack je napisao/la:
bok ekipa,
što mogu očekivati?

Dođeš na konzultacije i to će ti biti prvo pitanje i onda te nastavlja ispitivati ostatak gradiva. Obično neki nauče odmah 30-tak latinskih izreka za svaki slučaj ako prođu ili će te vratiti još jednom latinske.

hvala puno na odgovoru :)
hmm, nisam očekivala baš ostatak gradiva, mislila sam da će me pitati sve u vezi te cjeline.... šmrc. zapravo, nikakvo olakšanje, samo sam popušila dekanski zbog ovog...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2015 13:24 
Aktivan

To ti je samo prvo pitanje, ostatak ide kao normalni ispit, pa što te dopadne. I zapamti, kad imaš to već poznato prvo pitanje onda kod njega moraš znati sve, ali baš SVE. Ono što će ti progledati kroz prste na običnom pitanju na ovom neće. Zaboravio sam je li ga on negdje zabilježi, možda mu ti trebaš reći. Mislim da sam čak čuo, ali to je vjerojatno obična priča, da mu ljudi znaju prešutjeti da imaju to prvo pitanje (ako je to uopće moguće), a sigurno znam da bar neki odbiju takvu ponudu, u oba slučaja jer se boje da ne padnu zbog neke sitnice - zato što na tom pitanju moraš briljirati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2015 13:40 
Početnik

Blackadder je napisao/la:
To ti je samo prvo pitanje, ostatak ide kao normalni ispit, pa što te dopadne. I zapamti, kad imaš to već poznato prvo pitanje onda kod njega moraš znati sve, ali baš SVE. Ono što će ti progledati kroz prste na običnom pitanju na ovom neće. Zaboravio sam je li ga on negdje zabilježi, možda mu ti trebaš reći. Mislim da sam čak čuo, ali to je vjerojatno obična priča, da mu ljudi znaju prešutjeti da imaju to prvo pitanje (ako je to uopće moguće), a sigurno znam da bar neki odbiju takvu ponudu, u oba slučaja jer se boje da ne padnu zbog neke sitnice - zato što na tom pitanju moraš briljirati.

Ajmeeeee.......pa ovo je užas... baš sam popušila :( vidjela sam da je zapisivao u svoju tekicu kad sam "prihvatila". koji zajeb :( još je njegovo pitanje bilo tipa hoće li za slijedeći put koji mora biti 2 dana poslije dekanskog pripremiti sve o čl.97-99 za prolaz...... meni je najsumnjivije bilo to što nije spomenuo latinski kao drugima koje je vratio...

puno ti hvala na informaciji, puno mi znači!!! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2015 14:16 
Početnik

Bok svima! Imam jednu situaciju i trebala bi mi mala pomoć.. Ja sam izašla na dekanski rok i prošla, međutim, moram još odgovarati poslovice, a kako bi voljela to riješiti prije upisa, to bi trebalo biti najkasnije za ove ili sljedeće konzultacije. Profesor mi je rekao da mu pošaljem prije poruku za slučaj da ne bude na fakultetu i da se dogovorim još s nekim 'da ispitivanje bude javno'. Dakle, ono što bi mi trebalo je njegov broj telefona i društvo ako je netko u sličnoj situaciji pa da mu se zajedno javimo. Ja sam inače iz Rijeke pa bih voljela to što prije dogovoriti. Hvala puno unaprijed! :) P.S. ako ništa mi, molim vas, ostavite samo broj telefona! :) Hvala još jednom! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2015 15:25 
Aktivan

evo ga 0911950205

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2015 16:40 
Početnik

agency23 je napisao/la:
evo ga 0911950205

Hvala! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2015 12:34 
Početnik

Ima li netko iskustva s pisanjem seminarskog rada iz gp1?
Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 stu 2015 14:27 
Početnik

... i mene zanima kad su konzultacije?!
svi su profesori već objavili termine konzultacija osim prof.Kačera. Čula sam da prošle godine ni nije održava konzultacije, već da je studente ispitiva pod predavanjima pred cilom dvoranom. Ja imam tremu i bez toga... Neki kažu da mu se pošalje sms na njegov mobilni, ali on ne odgovara na sms-ove, i opet ne možeš do njega.
Kako doći do profesora, ako netko zna ili ga osobno poznaje, pa neka pomogne ako je čovik... Plizzzzzzzzz!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 stu 2015 19:10 
Početnik

Bok ljudi. Može li mi netko reći kako izgleda taj ispit? Ima li i pismeni i usmeni ili samo usmeni? Koliko traje? I što je s ovim latinskim poslovicama? Od kuda to trebamo izvaditi, koliko ih treba nauciti? Moramo ih donjet njemu napisane na papir? Ako netko odgovori, stvarno unaprijed zahvaljujem

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2015 14:53 
Aktivan

Pozdrav, može li mi netko odgovoriti što zapravo treba naučiti iz ovih zakona, nije valjda da se cijeli zakoni trebaju uciti napamet ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2015 17:06 
-Moderator-

Nastupno predavanje dr. sc. Blanke Ivančić-Kačer u postupku za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docentice za nastavni kolegij Građansko pravo I. održat će se 21. prosinca 2015. godine u 11,30 sati, PFS, predavaonica br. 2

http://www.pravst.unist.hr/dokumenti/no ... r_0001.pdf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 sij 2016 10:43 
Početnik

slonslon je napisao/la:
Bok ljudi. Može li mi netko reći kako izgleda taj ispit? Ima li i pismeni i usmeni ili samo usmeni? Koliko traje? I što je s ovim latinskim poslovicama? Od kuda to trebamo izvaditi, koliko ih treba nauciti? Moramo ih donjet njemu napisane na papir? Ako netko odgovori, stvarno unaprijed zahvaljujem

Meni bi isto ove informacije dobro došle. :cerek: :mrgreen: :grin: :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2016 23:18 
Aktivan

vindija je napisao/la:
slonslon je napisao/la:

Meni bi isto ove informacije dobro došle. :cerek: :mrgreen: :grin: :please:

Ispit je usmeni.
U prosjeku se sastoji od 4-5 pitanja(zakonske def, primjeri, raspravljanje s prof te slaganje/ne slaganje s odgovorom kolega koji odgovaraju s tobom, ukoliko se ne slazes moras obrazloziti odgovor).
Otprilike jedna grupa odgovara 20tak minuta.
Grupa se sastoji od 4 studenta.
Latinske se odgovaraju ako se polozi ispit.
Ako odmah odgovarate latinske onda ih morate 30 komada, a ako hocete drugi put onda profesor kaze broj, ali najcesce je to izmedu 100-150.
Latinske se moraju napisati rukom na papir i priloziti prilikom odgovaranja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2016 16:45 
Početnik

Gdje mogu pronaći 300 pitanja po kojima je najbolje spremati ispit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2016 18:39 
Početnik

pozdrav! moze li mi netko reci kako izgleda sem rad i dal puno zezaju oko toga? i dali su vjezbe i predavanja obavezni? hvala puno!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ožu 2016 16:19 
Ona koja je donila porto

prodajem knjigu građansko pravo- klarić, vedriš izdanje veljača 2009.

200 kn

potpuno nova samo ime pise, al se lako obrise :cerek:

sms, whatsapp, viber jer se vjerojatno necu javit ako zovete :mrgreen:

098 990 99 66

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 tra 2016 17:33 
Početnik

Pozdrav kolege, ako netko trenutno pohađa predavanja redovita ili napredna neka mi se javi u inbox, imam par pitanja. hvala :-))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 tra 2016 12:23 
Početnik

Da li je dovoljna knjiga, skripta marko duilo i zakon za ispit? Imam zakon od prosle godine, jel bi mi mogao netko poslati zadnje izmjene? Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: