Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 25 stu 2020 08:17.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 pro 2009 15:35 
No life

Joe Veliki je napisao/la:

:looool :looool :looool :looool :looool
jadni mali porezni obveznik.... ja bi ga pita da li se osjeća oštećeno kada se svake godine od državnog proračuna koji je u planu oduzimaju stotine milijuna kuna za koje se planira da će otići u vjetar na ovaj ili onaj način?
inače, ovo šta su ženama blokirali izlaz mi je malo ciganski..ali razmišljanje i priča o nasilju je tako jadna da jadnija ne može biti. "nasilje je dokaz nemoći", ali izgleda da ove pacifističke metode protiv stoke u ovom društvu ne idu...sve san skeptičniji šta se tiče ovih "mirnih" načina borbe i strah me da nisu sve društvene skupine kao studenti koji će sjesti na beton i pustit da ih ovi čobani i slični gaze i pljuvaju! kad krene propadanje firmi, a krenulo je biti će svega upravo radi ovakvih mecena! prije koji dan, kamijondžija neki u slavoniji dobija otkaz i spuca metak u čelo poslovođi! porezni obvezniče jesu to metode borbe?
spominjanje marksista, kvazianarhista i ostalih ljevičarskih skupina mi je morbidno! iako ja jesam ZA besplatno obrazovanje, nisam za marksizam, komunizam ili anarhizam...ovo je tipično hrvatsko stereotipiziranje po već dobro razrađenoj formuli: "kad nemaš argument jebi mu majku"! žalosno je što ljudi u hrvatskoj ovako razmišljaju, barem ona glasna manjina...nije važno kakva je ideja, već od koga je!
nažalost, ovaj čovijek i dalje ne razumije da besplatno obrazovanje nije to šta on misli da je , ali kad bi se potrudia proguglat ka šta je gugla za praksisovce možda bi svatia neke stvari.....a možda ipak ne bi!
i ekipa....amo ća mi koji smo za i vi koji ste protiv kalašnjikove u ruke i ....pa ćemo vidit dokle ćemo doći! ko pobjedi njegov faks! :rambo

Ne slazem se bas u svemu sa covjekom ali imam nekako osjecaj "bas mi je drago da im je netko odgovorio na nacin koji su zasluzili"
I dobro covjek govori, njega nitko nije smio dirat a curu uhvate za nogu da padne...jadno... ne znam bi li ja u njegovoj situaciji ostao tako miran (doduse kad se sjetim proslih prosvjeda... znam , ne bi :mrgreen: )
a i prica sa sjedenjem na kusinima da se ne prehlade mi je prekomicna :damnfunny

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2009 15:37 
No life

Inso je napisao/la:
sirena-tg je napisao/la:
,koja ima jos jednog clana kucanstva koji studira medicinu kojem skolska godina dode jos vise a i knjige su daleko skuplje,.

Samo jedna mala digresija.Kaže mi kolegica koja studira medicinu da komplet knjiga za treću godinu medicine za sve predmete dođe oko 2700 kn.
Komplet knjiga za GP (jedan jedini predmet) pravnog fakulteta dođe malo manje od toga.
Nikad mi nije bilo jasno kako je moguće da ilustrirani atlasi anatomije u boji, i xy drugih knjiga tiskanih u boji, u manjem brojemu primjeraka od recimo udžbenika iz građanskog mogu biti jefitniji od tog istog udžbenika.

možete nastavit dalje :mrgreen: :popcorn:

jebiga inso, na medicinskom fakultetu nemaju dugopoljca koji im krade musterije :wink:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2009 16:33 
slobodar

nekistudent je napisao/la:
Joe Veliki je napisao/la:

:looool :looool :looool :looool :looool
jadni mali porezni obveznik.... ja bi ga pita da li se osjeća oštećeno kada se svake godine od državnog proračuna koji je u planu oduzimaju stotine milijuna kuna za koje se planira da će otići u vjetar na ovaj ili onaj način?
inače, ovo šta su ženama blokirali izlaz mi je malo ciganski..ali razmišljanje i priča o nasilju je tako jadna da jadnija ne može biti. "nasilje je dokaz nemoći", ali izgleda da ove pacifističke metode protiv stoke u ovom društvu ne idu...sve san skeptičniji šta se tiče ovih "mirnih" načina borbe i strah me da nisu sve društvene skupine kao studenti koji će sjesti na beton i pustit da ih ovi čobani i slični gaze i pljuvaju! kad krene propadanje firmi, a krenulo je biti će svega upravo radi ovakvih mecena! prije koji dan, kamijondžija neki u slavoniji dobija otkaz i spuca metak u čelo poslovođi! porezni obvezniče jesu to metode borbe?
spominjanje marksista, kvazianarhista i ostalih ljevičarskih skupina mi je morbidno! iako ja jesam ZA besplatno obrazovanje, nisam za marksizam, komunizam ili anarhizam...ovo je tipično hrvatsko stereotipiziranje po već dobro razrađenoj formuli: "kad nemaš argument jebi mu majku"! žalosno je što ljudi u hrvatskoj ovako razmišljaju, barem ona glasna manjina...nije važno kakva je ideja, već od koga je!
nažalost, ovaj čovijek i dalje ne razumije da besplatno obrazovanje nije to šta on misli da je , ali kad bi se potrudia proguglat ka šta je gugla za praksisovce možda bi svatia neke stvari.....a možda ipak ne bi!
i ekipa....amo ća mi koji smo za i vi koji ste protiv kalašnjikove u ruke i ....pa ćemo vidit dokle ćemo doći! ko pobjedi njegov faks! :rambo

Ne slazem se bas u svemu sa covjekom ali imam nekako osjecaj "bas mi je drago da im je netko odgovorio na nacin koji su zasluzili"
I dobro covjek govori, njega nitko nije smio dirat a curu uhvate za nogu da padne...jadno... ne znam bi li ja u njegovoj situaciji ostao tako miran (doduse kad se sjetim proslih prosvjeda... znam , ne bi :mrgreen: )
a i prica sa sjedenjem na kusinima da se ne prehlade mi je prekomicna :damnfunny

ti stvarno njemu sve vjeruješ? ovo da ju je netko uhvatio za nogu mi je isto labavo kao i da ju netko nije uhvatio za nogu...gleda san snimke i vidi se na snimkama da su sidili na podu i držali se za ruke, ali to je već glupa rasprava...
ovo pod navodnike šta si stavija....to misliš na gaženje, udaranje i pljucanje ili na njegov pismeni odgovor?

i daj ne pričaj gluposti....ja znam tko si ti i vjerujem da ti znaš tko sam ja...i nisi baš pokaziva želju za nasiljem kad su bile blokade...a još smo i pričali!

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2009 17:13 
Forumaš

nemoj se kladit na to joe :grin: postoje svjedoci koji su ga vidili u akciji :seewhy :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2009 17:20 
slobodar

sunce je napisao/la:
nemoj se kladit na to joe :grin: postoje svjedoci koji su ga vidili u akciji :seewhy :ROFL

http://www.youtube.com/watch?v=RuROh5b_0zE

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2009 18:59 
No life

Nisam ja nikad rekao da sam nasilna osoba, bar ja mislim da se samnom moze normalno popricat (hocemo li se slozit je vec totalno druga stvar). Ali sam isto tako osoba koja nece tolerirat neko bahacenje a pogotovo ne na tako jadan i kukavicki nacin . Na snimci se jasno vidi da cura nije sama od sebe pala. Ja sam jos od prvog gledanja snimke uvjeren da ju je netko uhvatio, poprilicno se lako da zakljucit iz nacina na koji je pala. Ali slazem se, cim se ne moze dokazati to su samo nagadanja. Samo ostaje cinjenica da je cura umalo pala zbog njihovog ponasanja, bilo zbog onemogucavanja prolaza,podapinjanja noge ili drzanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 pro 2009 16:54 
slobodar

sirena-tg je napisao/la:
svaka cast poreznom obvezniku,najdublje mu se klanjam :s
i da,ja sam jedna od onih koja sama placa svoj studij,koja ima jos jednog clana kucanstva koji studira medicinu kojem skolska godina dode jos vise a i knjige su daleko skuplje,..ali NE,NEpada mi na pamet ocekivat od drzave da placa moje studiranje,jer san svijesna da ako ulozim iole truda ovu godinu da sa dobrim prosjekom se mogu oslobodit od placanja,ili makar dobit kakvu stipendiju..smatram da onaj ko nema potencjala ostvariti prosjecan uspjeh nezasluzuje besplatno studiranje,jer da to zasluzuje onda bi vec u startu bio na vrhu prijemne liste.
mozda san se malo grubo izrazila oko toga tko zasluzuje besplatno obrazovanje,ali uzmite u obzir da visoko obrazovanje NIJE obvazno i iz tog razloga se placa,zar nije dovoljno sta je srednjoskolsko obrazovanje koje isto NIJE obvezno besplatno,ali kao i po svemu das mali prst,a oni bi cilu ruku..

ajde sad lijepo otvori vrata svoga stana, izađi na ulicu, kupi coca-colu i sjedni u park. nakon toga.....razmisli da nisi "pale sam na svijetu" i da jedan tvoj kolega Joe ima prijatelja na medicini kao što ti imaš brata. sada zamisli ovo...ima dva brata i samohranu majku... godina košta 10000 i ma kakav prosjek imao tek od 4. može studirat besplatno...kroz godinu uči, ljeti radi...ovo ljeto nije mogao radit, ali smo se uspijeli skrpit!
onda razmisli o ovome npr. u ZG na FF godina košta 6500-7000kn, a koliki god prosjek da imaš, plaćaš.
zaključak ovoga je da nije sve onako kako izgleda na tvom faksu...nije ni približno...ali to nije razlog da se ti kao student s mogućnosti studiranja ne solidariziraš s drugim studentima jer jednoga dana može se bilo tko od nas naći u situaciji da ne može ili sebi ili svome bratu ili svome djetetu priuštit nešto što je dobro i plemenito. nikad ne znaš šta te u životu čeka!
kažeš da visoko obrazovanje nije obvezno....ma da? pa naravno da nije obvezno, ali mora svima biti dostupno! i upravo se za to borimo!

EDIT: nemoj me krivo svatit...ne želim bit oštar prema ikome, ali mislim reći da nije obvezno zašto bi bilo besplatno je isto ko da ja sad kažem tramvaj u zagrebu je besplatan, a nije nobvezan...ono... :celebrate

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 sij 2010 20:55 
Big Đo, kaj se tu počinješ ponavljati?
Zakaj bi na ovom svjetu morali bit svipravični, pošteni, razumni, nesebični i dr.?
Ta onda nebi bilo zabavno....
Mora, ali MORA bit i budaletina kojima problemi uvik idu u glavu logikom ˝daleko od oka, daleko od srca˝, i nikada ih ne rješavaju niti priznaju dok im ne dođe do grla, a onda je ionako kasno, pa izgoru u gomili sebi sličnih individua...
:cheers

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: